Na co możesz uzyskać dofinansowanie?

Coraz częściej słyszy się z różnych źródeł o możliwościach dofinansowań bardzo różnych rzeczy. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, uzasadnienie, a także wypełnić wiele innych dokumentów i czekać na rozwój sytuacji. Dofinansowanie jak sama nazwa wskazuje jest tylko pomocą finansową do zakupu produktu czy skorzystania z danej usługi. Nie pokrywa w 100% całej kwoty, która jest do zapłacenia. Jednak jak wiadomo – każde pieniądze przydają się w różnych sytuacjach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat możliwości skorzystania z dofinansowania!

Dofinansowanie z Unii Europejskiej – kurs na zwyżkę

Europejski Fundusz Społeczny, który funkcjonuje w Polsce w latach 2014-2020 pomaga społeczeństwu między innymi w zwalczaniu bezrobocia. Fundusz ten wspiera osoby, które mają problemy ze znalezieniem zatrudnienia, właśnie dzięki odpowiedniemu rozwojowi ich kompetencji i umiejętności. Jeśli pragniesz zdobyć dofinansowanie, aby móc skorzystać z kursu na zwyżkę wystarczy, że wejdziesz na stronę EFS i znajdziesz odpowiednią zakładkę, w której ukażą się wszelkiego rodzaju firmy, które złożyły wniosek o dofinansowanie kursów. Znajdziesz tam kluczowe informacje, a także dowiesz się w jaki sposób aplikować.

Dofinansowanie dla niepełnosprawnych PFRON, np. schodołazy

Osoby niepełnosprawne, ale także ich opiekunowie mogą skorzystać z dofinansowania potrzebnego sprzętu, na przykład schodołazów. Wystarczy złożyć wniosek do PFRONU, czyli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, dzięki któremu możemy otrzymać dofinansowanie. Generalnie wyróżniamy trzy rodzaje dofinansowań, które dotyczą:

– likwidacji barier w komunikowaniu się,

– likwidacji barier architektonicznych,

– likwidacji barier technicznych.

Jeśli chodzi o schodołazy zdecydowanie dofinansowanie będzie dotyczyło zlikwidowania barier architektonicznych. SPRAWDŹ TUTAJ: https://www.platformy-przyschodowe.pl/schodolaz-gasienicowy-t09.

Warto korzystać z możliwości dofinansowywania różnych rodzaju przedsięwzięć. Pieniądze na takie cele zawsze się znajdą w różnych budżetach. Korzystaj z tego!