Platformy dla niepełnosprawnych

W dzisiejszych latach staramy się zwrócić coraz większą uwagę dla osób niepełnosprawnych, którzy potrzebują naszej pomocy. W związku z tym wprowadzamy cały czas rozwiązania, dzięki którym ułatwiamy takim osobom przemieszczanie się w przestrzeni publicznej. Obniżone krawężniki przy przejściach dla pieszych są idealnym rozwiązaniem nie tylko dla osób niepełnosprawnych, lecz także dla rodziców z dziećmi. Warto dodać również, że jeszcze kilkanaście lat temu takie osoby bardzo rzadko miały możliwość do tego, aby opuszczać swoje domy. Chyba że miały przy sobie zawsze jakąś bliską osobę, która pomagała im poruszać się na wózku. Na szczęście jest duży przełom i o takich sytuacjach możemy już zapomnieć.
Funkcjonalnym oraz bezpiecznym rozwiązaniem są platformy dla niepełnosprawnych, które pozwalają na swobodne korzystanie z życia takim osobom, mogą bez żadnego problemu pokonywać schody. Coraz więcej miejsc jest zaopatrzonych w takie platformy.

Zastosowanie i odpowiedni wybór platformy dla niepełnosprawnych

Aby wybrać odpowiednie urządzenie, musimy zwrócić szczególną uwagę na specyfikę miejsca, a także na potrzeby nabywcy. Platformy dla niepełnosprawnych zdecydowanie pomagają w samodzielnym funkcjonowaniu zarówno w domach jak i w przestrzeni publicznej. Nowoczesne technologie pozwalają na to, aby były one montowane we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Mogą być umieszczane na ścianach lub specjalnych słupkach przeznaczonych specjalnie do tego.
Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, iż takich urządzeń nie zamontujemy wszędzie, tam gdzie byśmy chcieli. Platformy coraz częściej spotkamy w miejscach użytku publicznego. Są montowane między innymi przy schodach, które prowadzą na perony kolejowe. Można również je spotkać w urzędach , sądach, które zazwyczaj mają bardzo wysokie schody i bez specjalnego urządzenia, jakim właśnie jest platforma,osoby niepełnosprawne nie poradziłyby sobie z wejściem do takich miejsc.
Są one montowane w taki sposób, że wwożą i zwożą osobę niepełnosprawną na górę, czy też na dół. Obecnie platformy można montować już niemalże przy każdym rodzaju schodów, bez względu na to czy są one mniej lub bardziej zakręcone.