Podnośniki czy windy dla niepełnosprawnych – wybór nowej lub używanej

Zarówno podnośniki jak i windy dla niepełnosprawnych używane do wspierania niezależności w mobilności dla osób niepełnosprawnych są słusznym wyborem i wielką pomocą także dla chorych, seniorów czy innych osób mających problemy z poruszaniem się. To przede wszystkim bezpieczny i prosty sposób na to, by transport takiej osoby w wybrane miejsce był możliwy. Na stronie Windydlaniepelnosprawnych.com.pl – podnośniki dla chorych i niepełnosprawnych pozwalających na sprawne i bezpieczne przenoszenie osób pozbawionych możliwości samodzielnego poruszania się, wstawania z łóżka, przesiadania się na wózek inwalidzki czy wejścia do wanny celem kąpieli.

Cena podnośników – to duży problem osób niepełnosprawnych

miejsce osoby niepełnosprawnej znajNie da się ukryć – oba rozwiązanie, jedno i drugie urządzenie to nie mały wydatek. Dla niektórych wręcz bardzo problemowy i niemożliwy do osiągnięcia – a normalnie żyć chce przecież każdy. Rozwiązania problemu cenowego podnośników dla niepełnosprawnych są trzy:

  • zakup nowej windy/podnośnika

  • zakup nowej windy/podnośnika + dofinansowanie

  • zakup używanej windy/podnośnika

Opodnośnik dla niepełnosprawnych schodowyczywiście rozwiązanie numer jeden wydaje się być nieodpowiednie w przedbiegach, gdyż już wyjaśniliśmy wyżej jest zbyt kosztowne. Zatem pozostają dwa. Które wybrać?

Wydaje się, że najlepiej jest skorzystać z opcji zakupu nowej + dofinansowanie, gdyż jeśli dobrze się człowiek postara z odpowiednimi dokumentami i zaświadczeniami może zyskać nawet do 80% refundacji, co jest bardzo dobrym wynikiem. Jeśli chodzi o zakup urządzeń używanych jest to z jednej strony dobry pomysł, bo zwykle markowe windy bądź podnośniki są tak solidne i niezawodne, że nawet te już wcześniej użytkowane będą służyć dobrze i bezproblemowo w dobrej cenie. Niemniej jednak, nie zawsze można dostać takie odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb każdej jednostki osobno. Jak zwykle ostateczny wybór zależy od indywidualnych możliwości i preferencji użytkownika.