niepełnosprawni znak WC

Platformy dla niepełnosprawnych

Na naszej stronie staramy się przedstawić nowoczesne rozwiązania i informacje dotyczące urządzeń dla niepełnosprawnych takich jak specjalistyczne platformy czy windy oraz domowe krzesełka, które ułatwiają im poruszanie się. Mimo XXI wieku wciąż wiele miejsc jest niedostosowana do potrzeb niepełnosprawnych, co sprawia, że są te osoby systematycznie odizolowane.

Problem społeczny

osoba niepełnosprawna w parku

Asymilacja osób niepełnosprawnych to konieczność

Niepełnosprawność nie powinna być problemem społecznym,niestety przez zaniedbania wciąż takim jest. Osoby niepełnosprawne nie tylko na prowincji ale też w dużych miastach mają problemy z poruszaniem się wózkami inwalidzkimi, jak również chodząc o kulach. Ulice projektowane lata temu, pomimo modernizacji wciąż są utrudnieniem w poruszaniu, się. Koszty jakie generują udogodnienia dla niepełnosprawnych są minimalizowane a dogodne poruszanie się staje się utrudnieniem po ulicach zamiast ułatwieniem

PFRON dla niepełnosprawnych

Ogromnym wsparciem osób niepełnosprawnych ma być Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jego zadaniem jest pomaganie niepełnosprawnym w każdym stopniu w normalnym życiu, które w przypadku niepełnosprawnych do najtańszych nie należy. Osoby skazane na zażywanie leków, będące ograniczone motorycznie mają często problemy ze znalezieniem godnej pracy. PFRON wspiera osoby niepełnosprawne przez dofinansowanie wyposażenia mieszkań, dostosowanie budynków do potrzeb niepełnosprawnych jak też wspiera finansowo firmy zatrudniające osoby niepełnosprawne.

Ułatwić życie dla niepełnosprawnych

Współczesne technologie zdecydowanie ułatwiają życie i nadają osobom niepełnosprawnym zdecydowanie większe szanse nie tylko na normalne życie, ale też pełną asymilację z innymi ludźmi. Dzięki urządzeniom sprzątającym, telepracy a w przyszłości może i egzoszkieletom możliwe będzie funkcjonowanie w zupełnie nowej jakości przez osoby niepełnosprawne.