Podnośniki dla niepełnosprawnych zwiększają komfort życia

Komfort to podstawa, dlatego należy zapewnić go sobie jak najwięcej. Również przy osobie niepełnosprawnej można mówić o pewnego rodzaju komforcie. Wystarczy zapoznać się z urządzeniami, jakimi są podnośniki dla niepełnosprawnych.

Co to takiego jest?

Są to urządzenia, mające na celu pomoc w poradzeniu sobie z codziennymi czynnościami osobie niepełnosprawnej. Mają one ułatwić zarówno poruszanie się, jak i nawet zmiany pozycji w czasie leżenia. Są one bardzo ważne, ponieważ znacznie ułatwiają życie nie tylko choremu, lecz także opiekunowi.

Gdzie można stosować takie podnośniki?

Gdzie tylko się da. Istnieją między innymi podnośniki:

  • Wannowe,
  • Sufitowe,
  • Basenowe,
  • Ścienne.

Oprócz nich można również wyróżnić podnośnik jezdny, lecz tego rodzaju podnośnik jest typem, który występuje również wśród innych podnośników, jako po prostu cecha.

podnośniki dla niepełnosprawnych

Podnośniki ruchome, są niezastąpioną pomocą, jeśli trzeba chorego podnieść z łóżka i przenieść do wanny, czy przynieść z wanny. Należy jednak przy tym pamiętać, że powinny mieć one stabilną i bardzo mocną konstrukcję. Nie mogą przejawiać żadnych wad, ponieważ może to negatywnie odbić się na zdrowiu chorej osoby.

Podnośniki dla niepełnosprawnych powinny posiadać także odpowiednie siedzisko, które będzie zrobione z wytrzymałych, a zarazem wygodnych materiałów. Mają one zapewnić nie tylko komfort, ale także przede wszystkim bezpieczeństwo.

Czym charakteryzują się poszczególne podnośniki?

Podnośniki wannowe, zazwyczaj bardzo szybko rozkładają się i składają, a sterowane są przy pomocy wodoodpornego pilota. Pozycja przyjmowana na nich może pozwolić nawet na odchylenie się o 40 stopni. Ma to ułatwić pielęgnację chorego, w bezproblemowy sposób.

Chyba najpewniejszymi i najmocniejszymi są podnośniki sufitowe i ścienne. Jest tak, dlatego że są one na stałe, mocno przymocowane do sufitu, dzięki czemu zachowują one pełną stabilność i bezpieczeństwo. Obowiązkowo przynajmniej jeden taki podnośnik powinien znajdować się przy łóżku.

Podnośniki dla niepełnosprawnych ułatwiają także korzystanie z basenu. Mają one na celu zapewnić bezpieczne wejście i wyjście. Przy zakupie ich, należy zwrócić uwagę na tak zwane poziomy bezpiecznego opuszczania. Każdy szczegół jest ważny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo chorego.

Życie osoby niepełnosprawnej nie musi być takie trudne, a odpowiednie przygotowanie się na nie, zapewni maksimum komfortu. Podnośnik dla niepełnosprawnych powinien być stałym wyposażeniem w przypadku opieki nad taką osobą.