VIMEC – włoskie rozwiązania dla niepełnosprawnych

 

Przez wiele lat osoby niepełnosprawne, mające trudności z poruszaniem się bądź poruszające się na wózkach inwalidzkich, niemal nie mogły uczestniczyć w życiu społecznym i zawodowym, z uwagi na mnogość barier architektonicznych, uniemożliwiających im swobodne korzystanie z większości obiektów w przestrzeni publicznej. Włoska firma VIMEC jako jedna z pierwszych we Włoszech zaczęła produkować wysokiej jakości rozwiązania na ten problem, a obecnie jest w gronie liderów w tej branży również w innych krajach.

platformy dla niepełnosprawnych

SAMSUNG CSC

Co oferuje firma VIMEC?

 

Większość obiektów, i to zarówno użytku publicznego, jak i budynków mieszkalnych, uniemożliwia dostęp do siebie osobom niepełnosprawnym z uwagi na schody. Prowadzą one do samego wejścia budynku oraz wewnątrz niego, do kolejnych kondygnacji, a nie wszędzie są dla nich alternatywy. Właśnie takie alternatywy tworzy firma VIMEC, która ma w swojej ofercie szereg urządzeń pozwalających niepełnosprawnym zapomnieć o trudnościach wywoływanych przez schody. Są to m.in.:

  • windy dla niepełnosprawnych – dzięki którym, zgodnie z polskim prawem, można pokonywać wysokości ponad 3 metry. Są one w zabudowanym szybie, co zwiększa bezpieczeństwo transportu, a osoba niepełnosprawna w większości przypadków może korzystać z niej bez niczyjej pomocy
  • platformy dla niepełnosprawnych – poruszające się wzdłuż schodów na wysokość mniejszą niż 3 metry, są niezastąpione w wielu miejscach, często spotykane na dworcach kolejowych, w dojściach do peronów. Z nich również osoba niepełnosprawna często może korzystać sama, choć wiele zależy od decyzji administratora obiektu, w którym się znajdują – czasami wyznaczana jest osoba do obsługi urządzenia.
  • Podnośniki dla niepełnosprawnych – rodzaj platformy, poruszającej się w pionie, obok schodów.
  • Schodołazy – rozwiązanie, które co prawda wymaga pomocy opiekuna osoby niepełnosprawnej, ale za to jest mobilne – w przeciwieństwie do powyższych urządzeń, które montowane są przy konkretnych schodach, schodołaz można transportować (zmieści się w bagażniku wielu samochodów) i używać wszędzie tam, gdzie schody nie zostały wyposażone w alternatywę dla niepełnosprawnych.
  • Krzesełka schodowe – rozwiązanie stosowane głównie w domach mieszkalnych – ruchome krzesełko poruszające się wzdłuż schodów to jedna z najtańszych opcji umożliwienia niepełnosprawnym poruszania się pomiędzy piętrami własnego domu.

Jak widać firma VIMEC produkuje niemal wszystkie urządzenia używane obecnie w niwelacji barier architektonicznych. Jeśli rozważamy zakup takiego sprzętu, warto przyjrzeć się bliżej tej włoskiej firmie – jej wieloletnie doświadczenie to gwarancja świetnej jakości urządzenia, które będzie wygodne, trwałe i bezpieczne.