Na czym polega proces transplantacji włosów?

Podczas tego zabiegu chirurgicznego pobiera się fragment skóry z tylnej części głowy i tnie się ten fragment na jeszcze drobniejsze odcinki, każdy taki mały fragment zawiera pojedynczą jednostkę mieszkową. Takie odcinki skóry owłosionej wszczepia się w okolice, z których utracono owłosienie.

Kto jest najlepszym kandydatem do takiego zabiegu?

leczenie łysienia

Najlepsze obszary to takie, które posiadają widoczne granice, a łysienie nie jest rozsiane. Dobrze ograniczone obszary łatwo jest zrekonstruować za pomocą przeszczepów. Transplantacja włosów jest przeciwwskazana w przypadku uogólnionego łysienia, ponieważ nie będzie odpowiedniego miejsca, z którego będzie możliwe pobranie przeszczepów (u pacjenta brak okolicy dawczej). Dobrym kandydatem jest osoba nieobciążona chorobami przewlekłymi takimi jak niekontrolowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroby zapalne skóry owłosionej głowy, łysienie plackowate. Więcje dowiesz się na: http://klinikamedmix.pl/

Transplantacja włosów – bezpieczeństwo i możliwe powikłania

Ogólnie zabieg przeszczepienia włosów jest zabiegiem bezpiecznym i obarczonym naprawdę małym ryzykiem powikłań pooperacyjnych. Możliwym powikłaniem jest infekcja skóry po przeszczepie, jednak najczęściej wynika to z zaniedbań higienicznych. Kolejnym możliwym powikłaniem jest zaburzenie czucia skóry owłosionej, ale najczęściej jest to tylko powikłanie przejściowe. Powikłania też mogą być związane z zastosowanym znieczuleniem miejscowym, dlatego zawsze należy pytać pacjenta o uczulenia na leki i substancje stosowane na sali operacyjnej.